4 hodnotenia

ÚDENÁ HORČICOVÁ OMÁČKA (185 ml)

Pálivosť: 4/10

Svetovo ocenená, zaúdená horčicová omáčka! Skvelá alternatíva k štandardej medovo horčicovej omáčke od MyChilli..

Môžeme doručiť do:
18.6.2024
Skladom
€6,80
Kategória: PÁLIVÉ OMÁČKY
Chilli paprička: Carolina Reaper
Krajina pôvodu: Česká republika
Pálivosť: 4 / 10

Ocenenia: 1 star Great Taste Awards 2019, 3. miesto výrobek roku Chillibraní 2019

Tato omáčka nám robí radosť od prvného dňa :) Ešte sme ju ani nepredávali, a už získala medajlu na Great Taste v Londýne, a prvý deň predaja na Chillibraní 2019, získala tretie miesto v súťaži Výrobek roku. 

Je to vlastne jeden z ďalších pokusov MyChilli. Ide o zmenený základ už existujúceho úspěšného produktu - ich úplne prvej omáčky, ktorú vyrobili - Honey Mustard. 

Pridali nutnú dávku medu, úplne pozmenili korenia, doplnili prírodnú údenú arómu a pár ďalších ingrediencií. Výsledkom je úplne parádna kombinácia sladkých tónov medu s drevitou chuťou kardamónu. 

Je skvelá ku grilovanému mäsu či syrom. Svoje miesto si však nájde aj tam, kde by ste bežne použili štandardnú horčicu, ale práve teraz chcete inú, lepšiu chuť a trochu pálivosti. 

Zloženie: horčica 51% (pitná voda, horčičné semeno, ocot, cukor, soľ, kurkuma, výťažok korení), cukor, ocot, jablčná šťava, med 9,6%, paradajkové pyré, sójová omáčka (voda, sójové bôby, soľ, cukor, pšeničná múka, sójový extrakt), prírodná dymová aróma, údená paprika, horčičné semeno, chilli pyré (Carolina Reaper), zmes korení, zázvor, kardamón.


Objem: 185 ML

Pálivosť: 4/10


Výrobca: My-Chilli s.r.o. (Česká republika)

Viac o My-Chilli:

Dvaja kamoši, ktorí sa s podporou rodín pustili do podnikania v gastro biznize. Žijú na južnej Morave, kde od miestnych farmárov nakupujú suroviny pre výrobu pálivých omáčok. Založili firmu s úplne minimálnymi investíciami, osemlitrovým hrncom na omáčky, vareškou, ručným tyčovým mixérom a zásobou chilli papričiek z desaťmetrovej záhradky. A s obrovským nadšením :-). Dnes ich hrniec s automatickým miešadlom má objem 100 litrov, profi gastro mixér vyzerá skôr ako zbíjačka a za jeden deň spotrebujú toľko chilli, ako im predtým stačilo na celý mesiac. Biznis sa snažia riadiť podľa jednoduchého hesla: "Rob, ako najlepšie vieš a správaj sa tak, ako by si sám chcel, aby sa k tebe správali ostatní".

V priebehu času sa stretli s najrôznejšími celebritami, či už v klasickom showbiznise, v gastro-biznise, alebo s velikánmi sveta pálivých omáčok:

zdenek_small

Natáčanie programu "Česko varí s Pohlreichem"

cajohns

S Johnom Hardom, zakladateľom CaJohns Fiery Foods.

ed_currie

Ed Currie, "autor" papričky Carolina Reaper (druhý sprava).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: