Ako pripraviť domáci Kečup ?

Ako pripraviť domáci kečup?

V dnešnej dobe, keď je čoraz viac ľudí zaujatých myšlienkou zdravého stravovania a vracania sa k tradičným spôsobom prípravy jedál, sa domáci kečup teší veľkej obľube. Nielenže je príprava domáceho kečupu jednoduchá a zábavná, ale výsledný produkt je aj zdravšou a chutnejšou alternatívou ku kupovaným variantom okrem tých našich 😛 ( recept máme od babičky) . Či už hľadáte klasický domáci kečup, čili kečup s extra korenením alebo pálivý kečup s nasledujúcim receptom si môžete byť istí, že výsledok bude stáť za to.

 

Ingrediencie:

 

Postup:

Príprava paradajok: Paradajky najprv spaľte, olúpte a nakrájajte. Odstráňte semienka.

Varenie: V hrnci na stredne silnom ohni opražte cibuľu a cesnak, kým nezmäknú. Pridajte paradajky, ocot, cukor, soľ a vybrané koreniny. Varte na miernom ohni, kým zmes nezhustne, približne 60 - 90 minút.

Mixovanie a korenenie: Hotový kečup rozmixujte na hladkú konzistenciu. Podľa chuti môžete pridať ďalšie korenie alebo čili pre extra pálivosť.

Sterilizácia: Naplňte kečup do predtým sterilizovaných pohárov a uzavrite.

Vaša domáca výroba kečupu nemusí byť len o tom, že vyberiete najlepšie paradajky a koreniny. Ide aj o to, aby ste pridali kúsok seba - či už je to extra lyžička lásky, kúsok osobitej pálivosti, alebo len spokojnosť z výroby niečoho vlastnoručne doma.

 

A keď sa vám nechce experimentovať s vlastnou výrobou, máme pre vás alternatívu. Náš domáci kečup, ktorý sme vyvinuli na základe originálneho babkinho receptu, je pripravený zo surovín z južného Slovenska. Je otestovaný stovkami litrov navarených dávok a ponúka autentickú chuť, ktorá prekoná vaše očakávania. Viac o našom domácom kečupe a jeho jedinečnosti sa dozviete TU.