10 chilli chutí, ktoré sa vryjú do pamäti hosťom tvojej záhradnej párty

Už je to tu. Konečne. Naštartuj grily, kotlíky, záhradné pece, lebo je tu čas záhradných párty. Budú sa variť tradičné guľáše a vyťahovať netradičné kombinácie grilovaných špecialít. Čo však privedie tvojich hostí na pokraj gastronomickej blaženosti? Dopraj im štipľavé chute tých najlepších čili v chilli kľúčenkách KEYGOES:CHILI. To bude garden party, ktorá sa vryje hlboko do ich pamäte.

Záhradná párty v štýle KEYGOES:

Určite sa už nevieš dočkať, ako sa opäť pochváliš svojím tradičným guľášom s tajnou rodinnou ingredienciou či ohúriš priateľov a kolegov novinkami z gastronómie, ktoré si si naštudoval počas dlhých zimných večerov.

Príjemná atmosféra, rozhovory o možnom i nemožnom, humorné storky spred desaťročí, trochu chaosu pri príprave a organizovaní. A nad tým všetkým bude kraľovať vynikajúce jedlo a unikátne chute, čo ocení rodina i kamoši.

Na stole záhradnej party nesmie chýbať soľ, korenie, horčica, kečup či balsamico a dokonca domáce barbecue omáčky. Čo keby hosťom chýbali nejaké príchute pre ich gastronomické blaho? Nemožné!

Ver, že do rozradostenej grilujúcej partie zavanie nový vietor, keď vytasíš tvoje tajné zbrane - chilli kľúčenky KEYGOES:CHILI plné tohto najlepšieho čili z celého sveta.

Rozpáľ párty s KEYGOES:CHILI

Vtedy začne naberať záhradná oslava poriadne obrátky. V závislosti od štipľavosti, ale aj vzájomného hecovania, kto odolá vyšším grádom.

Rafinovaný uzáver kľúčenky dovolí dámam jemne posypať grilované špeciality a odvážnym borcom poriadne si odsypať z štipľavých mini zrniečok.

S kľúčenkou nie je žiadna nuda, lebo niekto si tie pálivé chute bude pokojne užívať a niekto bude hasiť pálivé peklo v ústach.

Či tatko odchovaný na guľáši; či starostlivá matka, ktorá si ide vyhodiť z kopýtka; či rozjašené decká, čo sa chcú podobať na svojho odvážneho otecka; či starí rodičia, čo naberajú i takto druhý dych; či kamaráti, čo sa vám dajú nahovoriť na každú s....(zábavu).

Vyskúšaj každé párty jedlo s chilli

Chceš tipy a podnety na jedlá, kde môžeš počas záhradnej párty zažiariť a otestovať pálivé limity seba i svojich nadšených hostí?

1. Aké papričky sa hodia ku každému jedlu garden party?

Tak napríklad Chipotle (údené Jalapeno) - ak sa ti zdá, že sa hodí do jedla okrem pálivosti pridať aj viac dymu. Alebo Bird´s eye papričky, intenzívne v chuti a vôni, prekvapia svojou mini veľkosťou a veľkým potenciálom.

Alebo vsaď na netradičnú klasiku v podobe Habanera - džús Habanero, Habanero pišta (drvené a čerstvé) alebo mlynček s Habanero vločkami či mleté Habanero v kľúčenke KEYGOES:CHILI. Proste čili na všetky tvojej fantázii lahodiace spôsoby.

2. Guľáš

Ako klasika, čo na tunajších záhradných párty nikdy nevyjde z módy. Hovädzí, bravčový, z diviny? Tebe je to fuk. Ty potrebuješ, aby mal poriadne grády.

Ako inak, vďaka KEYGOES:CHILI a papričke Bhut Jolokia, rekordérovi v pálivosti s neskutočne silnou ovocnou vôňou.

3. Šalát

Že bŕŕŕ, šalát? Pred očami máš istú reklamu, kde maníci na záhradnej párty s pivkom v ruke otŕčajú nosy nad šalátom? Skús si naň prihodiť pár zrniečok obyčajného Cayenne a objavíš jeho nové dimenzie.

4. Grilované mäso akéhokoľvek druhu

Unikátne chute a vône tak akurát grilovaného mäska na hocijaké spôsoby podčiarkne čarovná Carolina Reaper.

Beštia a aktuálny líder štipľavosti poriadne rozohní chuťové poháriky tvojich párty hostí. Daj pozor, aby po nej siahli len pokročilí chilli fajnšmekri.

5. Domáci hamburger

Budeš podávať domáci hamburger z bio či nebio hovädzieho mäska? Nezabudni na chrumkavé žemle, čerstvú zeleninu a samozrejme tajnú ingredienciu v podobe Scotch Bonnet.

Chilli celebrita v karibskej oblasti urobí z tvojich hamburgerov totálne chuťové mystérium, veď v sebe ukrýva ovocnú marhuľovú chuť, príchuť paradajok, jablka a čerešní.

6. Opekané zemiaky

Počítaš, že prídu aj tí, ktorí nemusia mäsko? Opekané zemiaky dochutené kde tu zrniečkom čili Cayenne ulahodia vegetariánom aj vegánom. Nech tak okúsia starú známu klasiku v Indii i v našich končinách s rastlinnými i korenistými tónmi.

7. Tradičná domáca fazuľová

Chceš očariť výdatnou fazuľovou polievkou? Urob silné kombo fazuľovice a chilli. Nebude to však také jednoduché, keď partiu postavíš pred vážne rozhodnutie. Aby si každý dobil polievočku svojou chilli chuťou - jemne pálivou, veľmi pálivou alebo ultra. Čo si, kto vyberie?

8. Pečené rebierka

Čím pozdvihneš chuť dokonale prepečených šťavnatých bravčových či diviačích rebierok? Odpoveď je jasná ako facka - prilož k nim ktorúkoľvek omáčku Jack Daniel´s a sleduj ako pečené rebierka miznú z taniera.

9. Grilovaný hermelín

Hľadáš niečo sýte a bez mäsa? Zásahom do čierneho bude výdatné jedlo z grilovaného syra s príchuťou čili korenia. Choď ešte ďalej do nepoznaných štipľavých dimenzií a pridaj višňové chutney od My-chilli alebo Cherry Bomb škorica, badyán, zázvor od Zach´s pesto a chilli.

10. Niečo špeciálne

Odviaž sa a nechaj na záhradnej party vyniknúť netradičné kombinácie a chute. Čo tak vyskúšať francúzsky koláč kiš a ponúknuť ho s ľahko priostrenou či zostrenou chuťou sladkej ovocnej omáčky Chillimaga.

Chladivý ovocný šalát s jemným podtónom chilli bude parádne kontrastovať s teplým mäsovým základom. Choď viac do chuťovej eufórie v ústach tvojich hostí. Vďaka šmakotinám ako Zach´s pesto and chilli, omáčkam Spiracha či cibuľovým chutney od My-chilli im proste nedáš šancu, aby nenastúpili na chilli vlnu.

Tip pre začiatočníkov: Počítaj so všetkým, preto maj na stole nachystané chilli Chipotle. To pre chilli začiatočníkov, ktorí sa na tvojej párty tak rozohnia, že budú chcieť vyskúšať svoju chilli odvahu.

Nachystaj sa na chilli záhradnú párty

Už nečakaj ani chvíľu! Na svoju precízne plánovanú záhradnú párty si hneď a zaraz objednávaj chilli kľúčenku KEYGOES:CHILI.

Zahviezdiš aj s bukovým stojanom, ktorý je nabitý 3 mlynčekmi plnými 3 rôzne pálivých chilli, vrátane stolovej verzie kľúčenky KEYGOES:CHILI.

Zajedno chceš byť v kurze a mať svoje chilli vždy pri sebe.

Po druhé, nemôžeš dopustiť, aby niekto z Tvojej rodiny či kamošov vytiahol tak silný tromf na tvojej vlastnej oslave.

Zatretie, buď pánom situácie a priprav toho roku záhradnú párty s neobyčajnými chuťami jedál vďaka neskutočným čili papričkám, zabalených do praktickej kľúčenky KEYGOES:CHILI.

Ručíme ti za to, že ak tvoji parťáci ešte kľúčenku nevideli, určite si prisypú aj oni. Je to len a len na tebe, aký pálivý kokteil ponúkneš hosťom tvojej záhradnej párty, aby si ju nabetón a navždy zapamätal každý.

Radi ti ho pomôžeme namiešať na www.chillimarket.sk.