Pálivé, pálivejšie, najpálivejšie chilli - aby ste to rozpálili tak akurát

Na čo si trúfaš? Si chilli začiatočník a láka Ťa vyskúšať, ako šmakuje jedlo so štipkou kvalitného čili? Si chilli milovník a zvládaš vyšší stupeň pálenia? Si totálny chilli maniak a ak to nemá poriadne chilli grády, tak to ani nevyskúšaš? Vyber si svoje osobné chilli v kľúčenke KEYGOES:CHILI a prekonávaj svoje chilli limity.

Chceš pálivé, pálivejšie alebo najpálivejšie chilli, čo si môžeš sypať 100-krát na svoje chutné meníčko a budeš mať totálne chilli nebíčko v p...., pardon v ústach?

Čo to páli?

Vzdelávacie okienko: To, čo Ťa páli v ústach, nie je paprička, ale "potvorka" kapsaicín. Ona spôsobuje pri styku so sliznicami pocit pálenia spojený s bolesťou. Páli nielen v ústach, ale aj v nose a v očiach. No zároveň je to prírodné antibiotikum a má veľa skvelých účinkov.

Ak chceš vedieť silu chilli papričiek, musíš zmerať koncentráciu kapsaicínu na tzv. Scovillovej stupnici (jednotka SHU - skratka ScovilleHeatUnit). Má rozsah 0-15 stupňov pálivosti. To budeš riešiť pri porovnávaní chilli náplní.

Tak a teraz to už rozbaľ kdekoľvek a kedykoľvek s chilli náplňami v Tvojej neskutočne skvelej chilli kľúčenke KEYGOES: CHILI:

1. Na prvej méte - SKÚSIM TO

Najpálivejšie chilli na svete?!? Nie, ďakujem. No jemne ostré jedlo mám rád(a).

Už nás omrzelo počúvať to dokola. Takže, voilà, čili kľúčenku KEYGOES:CHILI sme dali dokopy s jemnejším Cayenne chilli a papričkou Bird's eye.

A Ty sa nemusíš obávať, že Ti papuľka vybuchne ako Vezuv na počiatku vekov. Práve naopak, naladí Tvoje chuťové poháriky na tú správnu chilli vlnu a Ty sa na nej budeš zľahka pohojdávať.

Na dosah ruky máš jemnejšie chilli, ktoré sa hodí akurát pre manželku, sestru, frajerku, mamu i starú mamu, ktorá má stále odvahu v kostiach, a tiež nezbedné decká, čo chcú všetko vyskúšať ako odvážny tato.

Formálne info: jemne pálivé chilli, stupeň pálivosti 3, pre začiatočníkov

2. Na druhej méte: SOM CHILLI FAJNŠMEKER

Nech to páli, ako má - tak akurát pre mňa. Pikantnému jedlu neodoláš. A aby malo tie správne grády, ešte si ho šmrncneš Tvojím čilli, starostlivo ukrytým v chilli kľúčenke KEYGOES:CHILI.

Tú si berieš všade so sebou. Ak ju náhodou zabudneš doma, otáčaš auto a vezieš sa po ňu späť. No a čo, že budeš meškať do práce či na obchodné stretnutie!

Bezpochyby si ten správny typ pre veľmi pálivé chute toho najlepšieho chilli Habanero a Bhut Jolokia v sade pre chilli fajšmekrov, ktorej vládne nerezová kľúčenka KEYGOES:CHILI.

Čo musíš vedieť: veľmi pálivé chilli, stupeň pálivosti 7, pre pokročilých

3. Na tretej méte: MÁM ODVAHY NA ROZDÁVANIE

Tvoje jedlo, Tvoj level pálivosti. Ideš cez čiaru a šliapeš na čilipedále, čo to dá. Erupcie pálivosti v Tvojich ústach prirovnávaš k nezabudnuteľným zážitkom a okamihom.

Len Ty vieš, čo to znamená, že chilli je láska, do ktorej je hodno sa zamilovať, no musí Ti to opätovať tými najsilnejšími grádmi.

To všetko Ti ukáže verná nerezová kľúčenka KEYGOES:CHILI a 2 ULTRA pálivé náplne: kráska Trinidad Moruga Scoprion, s ktorou sa neradno zahrávať, a Carolina Reaper - najpekelnejšia parťáčka, teda paprička, zo všetkých. Prosto dosť silné kombo pre odvážnych harcovníkov.

Zapíš si za uši: ultra pálivé chilli, stupeň pálivosti 10, pre odvážlivcov

Isto si musíš hlboko poznačiť do pamäte, že Tvoja chilli kľúčenka je bezodná. Keď si nasypeš do jedla posledné zrniečko chilli, hneď klikaj a objednávaj ďalšie plné náplne vynikajúceho a akurát štipľavého chilli pre Tvoje odvážne čili chute.

Extra tajný tip: Vieš, že nezameniteľnú čili kľúčenku KEYGOES:CHILI môžeš mať plnú Tvojho vlastného top chilli? Tento sen Ti premení na skutočnosť kľúčenka keygoes: s 3 prázdnymi náplňami, ktoré sa nevedia dočkať Tvojich zbožňovaných chilli.

S kľúčenkou KEYGOES:CHILI sa Ti otvoria nové dimenzie, neskutočné chilli dobrodružstvá i adrenalínom nadupané kapitoly života. A to je fakt veľmi návykové!