12 hodnotení

BARBECUE OMÁČKA (185 ml)

Pálivosť: 4/10

Parádna BBQ omáčka s kvapkou Whiskey.

Môžeme doručiť do:
18.6.2024
Skladom
€6,80
Kategória: PÁLIVÉ OMÁČKY
Chilli paprička: Jolokia
Krajina pôvodu: Česká republika
Pálivosť: 4 / 10

Barbecue omáčky tvoria vo svete, spoločne s klasickými hot-omáčkami, jedny z najbežnejšie používaných omáčok na dochutenie jedál. Existuje nepreberné množstvo receptov, druhov, niektoré dobré a niektoré ešte lepšie. Základné verzie BBQ omáčok obsahujú len 5-7 ingrediencií. U pokročilejších verzii receptov nie je výnimkou 20 a viac zložiek. Zloženie tech najlepších výrobkov je často strážené ako rodinné zlato. BARBECUE OMÁČKA (WHISKEY INFUSED) je postavená na paradajkovom základe, ktorý skvele dopĺňajú ovocné tóny tamarindových strukov, ktoré evokujú chuť/vôňu sliviek a marhúl. Po chvíľke sa dostaví krátke a príjemné pálenie vďaka prídavku chilli papričiek. No a na na koniec kvapka bourbonu, ktorý ku grilovaniu jednoznačne patrí :)

Zloženie: paradajkové pyré (paradajkový pretlak, voda), cukor, ocot (voda, octová esencia), voda, med, sójová omáčka (obsahuje pšenicu), melasa, sol, prírodná dymová aróma, bourbon, worcester, tamarindový koncentrát, chilli sušené (jolokia), korenie.

Pálivosť:
2/5


Objem: 185 ML

Výrobca: My-Chilli s.r.o. (Česká republika)

Viac o My-Chilli:

Dvaja kamoši, ktorí sa s podporou rodín pustili robiť podnikania v gastro biznize. Žijú na južnej Morave, kde od miestnych farmárov nakupujú suroviny pre výrobu pálivých omáčok. Založili firmu s úplne minimálnymi investíciami, osem-litrovým hrncom na omáčky, vareškou, ručným tyčovým mixérom a zásobou chilli papričiek z desaťmetrovej záhradky. A s obrovským nadšením :-). Dnes ich hrniec s automatickým miešadlom má objem 100 litrov, profi gastro mixér vyzerá skôr ako zbíjačka a za jeden deň spotrebujú toľko chilli ako im predtým stačilo na celý mesiac. Biznis sa snažia riadiť podľa jednoduchého hesla: "Rob ako najlepšie vieš a správaj sa tak, ako by si sám chcel, aby sa k tebe správali ostatní".

V priebehu času sa stretli s najrôznejšími celebritami či už v klasickom showbiznise, v gastro-biznise, alebo velikánmi sveta pálivých omáčiek:

zdenek_small

Natáčanie programu "Česko varí s Pohlreichem"

cajohns

S Johnom Hardom, zakladateľom CaJohns Fiery Foods.

ed_currie

Ed Currie, "autor" papričky Carolina Reaper (druhý zprava).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: