3 hodnotenia

BIO ČIERNE KAMPOTSKÉ KORENIE V SKLE (20g)

Čierne Kampotské korenie 20g Organické (BIO). Korenie z Kampotu je unikátne svojou výraznou a zároveň delikátnou a bohatou chuťou.

Môžeme doručiť do:
29.5.2024
Skladom
€3,90
Kategória: SOLI A KORENIACE ZMESI
Krajina pôvodu: Kambodža
Pálivosť: 0 / 10

Kampotské korenie z rovnomennej oblasti v Kambodži patrí medzi najlepšie korenie na svete. Dusné horúce podnebie v blízkosti pobrežia Thajského zálivu a ťažké ílovité pôdy vytvárajú dokonalý základ pre vynikajúce vlastnosti korenia.

Pestovanie sa tradične vykonáva ručne a je veľmi náročné na prácu. Pri pestovaní sa nepoužívajú umelé hnojivá a pesticídy. Všetky druhy korenia pochádzajú z rovnakej rastliny, farba závisí od stupňa zrelosti a spracovania. 

Organické Čierne Kampotské korenie sa získava z ešte zelených plodov papriky. Po zbere sa zrná sušia na slnku a proces fermentácie spôsobí, že plody sčernejú. Nasleduje starostlivý ručný zber, aby sa ku nám na stôl dostali len najkrajšie a najhrubšie bobule. Pre čiernu verziu Kampotského korenia je charakteristická príjemná, silná korenistosť s nádychom mäty a eukalyptu. Čierny Kampot sa hodí ku všetkým tmavým mäsám a silným, výdatným jedlám.
Zloženie: 100% organické (BIO) čierne kampotské korenie, 

Balenie: sklo, 20g

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: