Recepty, Strana 2

Seitan s brokolicovo-karfiolovým pyré

seitan, brokolica, mrkva, karfiol, guajillo, chilli

Touto nedeľou začíname kolekciu receptov, v ktorých budeme pracovať s celými sušenými chilli a ich rehydratáciou. Na úvod sa chceme poďakovať za skvelé a voňavé chilli papričky od chillimarketu.sk . Človeku sa doslova zbiehali slinky pri tých vôňach.

Poďme späť k nášmu vareniu  Na starosť si ho zobrala Lenka a pri oznámení názvu som mal pocit, že to bude niečo s rybou …hm ej ale som sa veľmi mýlil. Seitan je totižto surovina, ktorú by som prirovnal asi k sekanej, avšak oveľa zdravšia. Tu je zopár informácii k nej:

 

 

 

CHIPOTLE MAJONÉZA

chipotle sauce

Ak máte radi majonézu ako doplnok k čipsom, pečeným zemiakom, šalátom alebo zemiakovým plackám, tak potom určite vyskúšajte aj ochutenú majonézu s korením/papričkami CHIPOTLE.

Recept obsahuje papričky CHIPOTLE naložené v omáčke Adobo, čo však ľahko u nás nezoženiete. Preto som pre Vás pripravil slovenskú :) verziu receptu, kde Adobo omáčku nahradíme inými dobrotami z našej špajze/chladničky. Poďme na to.

 

 

 

 

OMÁČKA MEXICKEJ "SVÄTEJ TROJICE"

29555_chili_marinade2

"Adobo" je po španielky/mexicky omáčka. Dnes si spolu spravíme super adobo k mäsu z tradičných chilli papričiek pochádzajúcich z Mexika. Ide o papričky ANCHO, MULATO a PASILLA. Táto omáčka je skvelá na poliatie Tacos ale aj ku všetkým grilovaným mäskám, ktoré sú o nás hlavne v lete veľmi obľúbené.

 

 

 

 

Paradajková chilli polievka

tomato soup, paradajková pllievka, chilli, parmezán

Koniec leta je čas tých najskvelejších paradojok. No a čo môže byť lepšie ako si z nich spraviť úžasnú polievočku s troškou chilli. Tento recept máme od šikovníkov z CHILLIBROTHERS.SK . Tak poďme na to:

 

 

 

 

Stránka 2 z 2 - 15 položiek celkom