7 EXOTICKÝCH NÁPLNÍ SO SOĽOU DO KĽÚČENKY KEYGOES

1 hodnotenie
 

7 náplní so soľou do kľúčenky.

Dostupnosť Skladom
€3,90
   
Kód tovaru 8971
Značka Náš produkt - ChiliMarket.SK
Kategória NÁPLNE DO KĽÚČENKY KEYGOES
 

Skvelá sada pre všetkých solničkárov! V balení nájdete:

 • 7x exkluzívnych typov solí
   • bambusová pečená soľ z Kórei
   • čierna soľ z Havaja
   • vikingská údená soľ
   • ružová soľ z Bolívie
   • červenú soľ z Havaja
   • alpskú soľ
   • himalájska jemná soľ

   Keygoes:salty je kľúčenka pre každého, kto si rád vychutná dobré jedľo, ale o trochu slanšie :) Je vyrobená z ocele a vnútri ukrýva náplň so soľou. Používa sa veľmi jednoducho. Otočíš uzáver a sypeš :) Náplň je vymieňateľná a na výber máme viacero druhov solí. Každý si vyberie!


Tento produkt Vám prinášame v spolupráci s MARISEE, slovenským obchodom s exkluzívnymi druhmi soli, cukru a korenín. Viac na www.marisee.sk


Bambusová soľ z Kórei

Úžasná soľ pečená na bambusových stonkách pochádza z Kórey. Viacnásobným pálením získava zásadité pH medzi 7 až 12 a stúpa aj množstvo minerálnych látok. Bambusová soľ sa dnes po celom svete predáva ako veľká delikatesa.

Bambusová soľ má veľmi slanú chuť a jej konzistencia sa najviac podobá práškovému cukru. Aj preto je obzvlášť vhodná na solenie surovej zeleniny, typických kórejských jedál s ryžou alebo prosom.

Zloženie: <81,2% NaCl, 15,04% O, <1% Cu, 0,8% K, 0,31% K, 0,0078% Fe, 0,0009% Mn
Čierna soľ z Havaja


Táto soľ je jedinečná nielen svojou originálnou čiernou farbou. Čierna soľ je nielen chutná ale aj veľmi dekoratívna. Úžasne dotvára maslové a syrové nátierky, najrôznejšie predjedlá ako aj šaláty.


Zloženie: >97,7% NaCl, 1,24% Ca, 0,65% Mg, 4,28% SO4


Vikingská údená soľ

Divokosť škandinávskych lesov, ohnisko plné horiaceho dubového dreva, vôňa čerstvého mäsa pripraveného na grilovanie – to všetko nájdete v tajomne zadymenej vikingskej soli. Údi na najčistejšom dreve Európy, na nórskom dube. Odparené a zaúdené kryštáliky soli sa postupne olupujú z dubových polien. Hodí sa k rybám i na všetky typy mäsa. Neuveriteľnú chuť dodá jedlám z paradajok, uhoriek a vajec.
Zloženie:>97,5% NaCi, 0,04% Ca, 0,00%Mg, 0,10%SO4

Ružová soľ z Bolívie

Jemnú chuť a nádhernú ružovú farbu bolívijskej soli oceňujú najrenomovanejšie reštaurácie sveta. Farbu ruží získala táto soľ vďaka vysokému podielu železa, nie je to však jediný minerál, ktorý "bolívijská kráska" obsahuje. Nájdete v nej dôležitý draslík, vápnik aj magnézium. Kamenná soľ sa vysoko v Andách na západe Bolívie ťaží rovnako ako v časoch Inkov. Ručne zozbieranú soľ potom zvážajú karavany do nížin, odkiaľ sa exportuje do najvychytenejších gastronomických centier.

Zloženie:98.2% NaCl, 0.48% Ca, 0.12% Mg
Červená soľ z Havaja

Táto soľ je jedinečná nielen svojou originálnou červenou farbou. Soľné kryštáliky sa prirodzeným spôsobom miešajú s minerálmi, pričom červenou sa soľ stáva vďaka železu v pôde.

Zloženie:>97,7% NaCl, 1,24% Ca, 0,65% Mg, 4,28% SO4

Alpská soľ

Intenzívna a krásne červno-hnedá. Taká je Alpská soľ z Rakúska. Jej intenzívnou príchuťou sa dajú vynikajúco podčiarknuť atribúty tmavého mäsa. Za svoje vlastnosti vďačí svojmu pôvodu. Táto kamenná soľ sa ťaží v hlbinách Soľnej komory v rakúskych Alpách. Je pozostatkom pravekého mora, ktoré v dôsledku klimatických a geologických zmien začalo vysychať pred 250 miliónmi rokov. Preto je doslova pokladom pod vrstvami hornatých Álp. Ťažiská sú chránené pred vplyvmi vonkajšieho sveta. Soľ obsahuje aj ďalšie vzácne minerály. Už v dobe bronzovej putovala alpská soľ po obchodných cestách a bola cennou komoditou.

Zloženie:87,3% NaCl, 4,8% SO4, 16100 mg/kg S, 0,86% Ca, 0,40% Mg, 1,2% K
Himalájska jemná soľ

Táto soľ je mimoriadne bohatá na minerály ako horčík a vápnik. Jej prírodné sfarbenie je červenkasté a takú ju aj ponúkame. Jej pH je neutrálne alebo mierne zásadité. Taží sa v kopcoch severného Pakistanu a svojím pôvodom je zárukou čistoty a najvyššej kvality. Odporúčame ju na solenie a varenie celej škály pokrmov.


Zloženie:>98,63% NaCl, 0,08% Ca, <0,05% Mg, 0,65% SO4, 0,1 mg I, 2,38 ppm Zn, 3500 mg K


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: