SMOKED PEPPERS OMÁČKA (185 ML)

11 hodnotení
 

Extrémne pálivá omáčka plná chuti.

Dostupnosť Skladom
€8,40
   
Kód tovaru 8999
Výrobca My-Chilli
Kategória CHILLI OMÁČKY A OLEJE
 

Táto omáčka nie je pre slabochov!

Len sa pozrite na zoznam papričiek, ktoré sme pri jej výrobe použili. Habanero Ťa rozohreje, Bhut Jolokia, ktorá má sama o sebe pálivosť cez 1 000 000 SHU jednotiek Ťa popáli, a ako čerešnička na torte - pyré z Trinidad Scorpion, papričky, ktorá dosahuje pálivosť až 2 milióny SHU! Tieto tri papričky Ťa pekne potrápia :)
ALE aby sme zaistili že omáčka bude mať okrem vysokej pálivosti tiež chuť, papriky sú vyúdené na dubovom dreve. Vďaka tomu má omáčka nádherne dymovú arómu a chuť. Ak si chceš omáčku naozaj vychutnať, skús ju samotnú, len tak na lyžičke. Áno, myslíme to vážne :-) je to zážitok a v prvej chvíli budeš zrejme ľutovať, ale akonáhle pálivosť trochu poľaví, budeš cítiť tú parádnu chuť všetkých spojených ingrediencií. No a endorfíny, ktoré sa následne dostavia, tiež nie sú na zahodenie ;-)

Zloženie: Paprika červená - údená (51%), ocot, cukor, pyré z čili (Trinidad Scorpion), cesnak, soľ, chilli sušené (Habanero), chilli sušené (Jolokia), zahusťovadlo: xanthan.

Pálivosť: 5 / 5

Výrobca: My-Chilli s.r.o. (Česká republika)

Viac o My-Chilli:

Dvaja kamoši, ktorí sa s podporou rodín pustili robiť podnikania v gastro biznize. Žijú na južnej Morave, kde od miestnych farmárov nakupujú suroviny pre výrobu pálivých omáčok. Založili firmu s úplne minimálnymi investíciami, osem-litrovým hrncom na omáčky, vareškou, ručným tyčovým mixérom a zásobou chilli papričiek z desaťmetrovej záhradky. A s obrovským nadšením :-). Dnes ich hrniec s automatickým miešadlom má objem 100 litrov, profi gastro mixér vyzerá skôr ako zbíjačka a za jeden deň spotrebujú toľko chilli ako im predtým stačilo na celý mesiac. Biznis sa snažia riadiť podľa jednoduchého hesla: "Rob ako najlepšie vieš a správaj sa tak, ako by si sám chcel, aby sa k tebe správali ostatní".V priebehu času sa stretli s najrôznejšími celebritami či už v klasickom showbiznise, v gastro-biznise, alebo velikánmi sveta pálivých omáčiek:


Natáčení pořadu Česko vaří s Pohlreichem

Varenie omáčky so Zdeňkem Pohlreichem pre jednu z jeho relácii

Cajohn's, kmotr všech hotsaucek

Stretnutie s krstným otcom všetkých chilli omáčiek Johnom Hardom alias Cajohn's,

Ed Currie, šlechtitel toho času nejpálivější chilli papričky na světě - Carolina Reaper

Ed Currie, pestovateľ toho času (k aprílu 2016) najpálivejších papričiek na svete - Carolina Reaper.

Krajina pôvodu Česká republika
Pálivosť 5 / 5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: